راهنمای خرید لوازم خانگی کم مصرف

زمانی که برای خرید لوازم خانگی به فروشگاه های معتبر مراجعه می کنید، چه مواردی را مد نظر قرار می دهید؟ آیا تا به حال پیش آمده که علاوه بر توجه به مواردی مثل مدل، رنگ، کارایی، قیمت به موضوعی مثل میزان مصرف انرژی آن وسیله ی برقی نیز توجه کنید؟ اکثریت افراد به دنبال خرید محصولاتی هستند که در علاوه بر داشتن بالاترین کارآیی و راندمان، مصرف انرژی پایینی داشته باشند و این موضوع یکی از مهمترین پارامتر هایی است که در هنگام خرید لوازم خانگی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم زیرا کم مصرف بودن به میزان زیادی باعث کاهش هزینه ها و همچنین افزایش طول عمر یک دستگاه خواهد شد.

مجموعه ی بوش سرویس به عنوان یکی از فعال ترین تعمیرگاه های مجاز تعمیرات انواع لوازم خانگی باز هم یاد آور می شود که انتخاب لوازم خانگی کم مصرف علاوه بر این که باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود و هزینه های پرداختی شما را کاهش می دهد، در ایجاد زندگی سالم تر و کاهش آلودگی هوا بسیار موثر واقع خواهد شد.

بدیهی است که خریداران قبل از انتخاب هر محصولی برند های مختلف را  با یکدیگر مقایسه می کنند تا اطلاعاتی در مورد آن ها به دست آورند. برای خرید لوازم خانگی برقی مناسب علاوه بر به دست آوردن اطلاعات در مورد برند ها، مدل ها و.. شما باید در مورد نوع قطعات داخلی به کار برده شده در ساخت محصول اطلاعاتی داشته باشید؛ این پارامتر نیز یکی از مهمترین عواملی است که در تشخیص میزان کم مصرف بودن دستگاه تاثیر دارد. در واقع کیفیت و نوع قطعاتی داخلی لوازم برقی تعیین کننده ی میزان مصرف انرژی آنها می باشد؛ بنابراین در هنگام خرید لوازم خانگی کم مصرف ضروری است که علاوه بر جنس و ظاهر دستگاه به کیفیت قطعات داخلی توجه داشته باشید.

تعمیرات لوازم خانگی

توجه به برچسب انرژی دستگاه، مهم ترین نکته در هنگام خریداری لوازم خانگی برقی

برچسب میزان مصرف انرژی یک دستگاه معمولا روی جعبه یا همراه کاتالوگ لوازم خانگی در اختیار مشتری قرار می گیرد. این برچسب اطلاعاتی در مورد میزان مصرف انرژی را ارائه می دهد و از 7 رنگ مختلف تشکیل شده است؛ بخش اول تا سوم آن اطلاعاتی در مورد نام شرکت سازنده و مدل لوازم خانگی را در اختیار خریدار قرار می دهد و بخش دیگر از 7 فلش رنگی تشکیل شده است که هر یک نشان دهنده ی میزان مصرف انرژی دستگاه مورد نظر است. شما می توانید اطلاعات نوشته شده روی برچسب انرژی یک مدل از لوازم خانگی را با محصول دیگر مقایسه کنید و بهترین انتخاب را در خصوص خریداری یک دستگاه کم مصرف داشته باشید.

توجه به برچسب انرژی لوازم خانگی کم مصرف چه مزیت هایی دارد؟

کمک به انتخاب مناسب ترین  و استاندارد ترین لوازم خانگی

مشخص شدن میزان راندمان وسایل برقی

کاهش آلودگی های هوا و محیط زیست

کاهش مصرف انرژی

ارائه ی مدل و اطلاعات دستگاه و برخورداری از علامت استاندارد

پیشنهاداتی برای کاهش مصرف انرژی در هنگام استفاده از لوازم خانگی کم مصرف

نحوه ی استفاده ی کاربر از دستگاه های برقی خریداری شده نیز می تواند تا حد زیادی بر روی کاهش میزان مصرف انرژی توسط لوازم برقی تاثیر داشته باشد. برای کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی بیشتر پیشنهاد می شود که برای مثال :

  • یخچال و فریزر را در محیط های گرم و یا نزدیک به سایر لوازم خانگی که گرما ایجاد می کنند، مانند اجاق گاز قرار ندهید این کار در باعث افزایش راندمان یخچال و کاهش مصرف انرژی می شود.
  • در زمان استفاده از اجاق گاز ظرف را متناسب با شعله ی گاز انتخاب نمایید این عمل باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد.
  • میزان مصرف آب برای ماشین لباسشویی را متناسب با مقدار لباسی که قرار است شسته شوند، تعیین کنید.

و در آخر اینکه شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیرات لوازم خانگی بوش خود از طریق شماره تماس های موجود در سایت با تعمیرگاه بوش تک سرویس بعنوان تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی بوش تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *