راهنمای انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی

مواردی که در انتخاب ماشین ظرفشویی باید مد نظر قرار دهید:

وقتی زمان آن می رسد که یک ماشین ظرفشویی انتخاب کنید، چه اینکه دفعه ی اول باشد که ماشینتان را می خرید ، چه  بخواهید جایگزین ماشین ظرفشویی قبلیتان بخرید، علاوه بر ظاهر و قیمت  خیلی چیزهای دیگر را  باید مد نظر قرار بدهید. قابلیت هایش ، موارد مصرف،راحت بودن کار کردن با آن واقعا خیلی مهم است.وقتی موقع استفاده از ماشین ظرفشویی می رسد ، دیگر این مهم نیست که چه قیمتی داشته باشد یا چقدر زیبا باشد ، اگر ظرف هایتان جا نشود یا تمیز نشود ، خرید خوبی نکردید.

بسیاری از جدیدترین مدل های ماشین ظرفشویی در بازار وجود دارد. به نظر هم می آید که بهترین گزینه باشند، ولی همیشه هم ماشین های گرانتر بهتر از مدل های ارزان تر کار نمی کنند. روی کیفیت و میزان کارایی خوب تحقیق کنید.

این پست را بخوانید ، تا نظر افراد دیگر را راجع به محصولی که خریداری کرده اند و محصولی که شما در ذهن مد نظر دارید، بدانید.

راهنمای خرید بهترین مدل یا مارک ماشین ظرفشویی

وقتی به دنبال خرید یک ماشین ظرفشویی می روید، به ویژگی های آن نگاه کنید و ببینید کدام به دردتان می خورد. در اینجا، چندین پیشنهاد برای شما آورده ایم، مطمئنا مدل یا مارک ماشین ظرفشویی بعدیتان را به خوبی انتخاب می کنید(انتخاب بهترین مدل یا مارک ظرفشویی).

ماشین ظرفشویی

وضعیت و شکل جا ظرفی داخل ماشین ظرفشویی:

برخی از جا ظرفی ها برای ظرف ها بهتر از بقیه هستند. اینکه بتوانید سبد را تنظیم کنید باعث می شود حجم بیشتری ظرف درونش جا بشود.

مدل کشوها:

به طور معمول شما دو تا سبد می بینید که یکی بالای دیگری قرار دارد و مثل ماشین ظرفشویی های معمولی فضایی را اشغال کرده. شما می توانید از یک کشو به طور مستقل استفاده کنید. این مدل ها از مدل های معمولی گرانتر است ولی چون فقط ظروف در یک کشو یا سبد شسته می شود مقرون به صرفه تر است.

سر وصدا:

مدل های جدید نسبت به مدل های دو سه سال پیش خیلی ساکت تر و  بی سر و صداتر ند. برخی از مدل ها خیلی بی صدا هستند حتی وقتی دارند ظرف می شورند هم صدایشان را نمی شنوید.

اینکه پنل کنترلش روی آن دیده بشود یا مخفی باشد:

کنترل های پنهانی باعث می شود کودک نتواند با ماشین ظرفشویی هنگام شست و شو بازی کند و شاید این مورد برای شما جذاب باشد.

المنت گرمایی:

مدل های اروپایی المنت گرمایی از ته ندارد . آنها فقط گرمای هوای را می چرخانند ، به همین خاطر یک دور آبکشی اضافه می شود که لکه روی ظرف ها به جا نماند.

ماشین ظرفشویی

داخل آن از جنس استیل ضد زنگ باشد:

یک فضای داخلی ضد زنگ خیلی جذاب تر است و رنگش عوض نمی شود و لکه بر آن نمی افتد. اگر چه که شما هم نباید از شوینده های سفید کننده (وایتکس) یا محصولات مشابه دیگر استفاده کنید تا به سطح آن آسیب نرسد.

میزان مصرف انرژی:

بیشتر ماشین ظرفشویی ها مصرف انرژی را با ستاره  درجه بندی کرده اند، به این معنا که از انرژی کمتری استفاده می شود. برخی از کشورها ممکن است برای خرید این دستگاه ها تخفیف هم بدهند.

برنامه ها و سیکل شست و شو:

مدلی را انتخاب کنید که تنظیمات شست و شویی را داشته باشد که شما واقعا لازم دارید. مدلی که کلی تنظیمات  دارد  ولی شما  از آن استفاده  نمیکنید ناکارامد است.مثلا یکی  از ویژگی های مفید  این است که تایمر دارد و می گویید دو ساعت دیگر که من خوابیدم ظرف ها شسته بشود .

آیا قبل از شست و شو نیاز به آبکشی دارید؟

برخی از مدل ها خرده غذا ها  را به شدت خورد می کنند تا موجب انسداد نشوند و برخی مدل های دیگر ظروف را قبل شستن آبکشی می کنند.

سایز دستگاه:

چه بخواهید عوض کنید یا بخواهید ماشین ظرفشویی جدید بخرید ، باید مطمئن بشوید که سایز آن مناسب آشپزخانه یتان باشد.بیشتر مدل ها 24 اینچی هستند در حالی که 18 اینچی هم در بازار هست.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند ماشین ظرفشویی از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و همچنین تعمیرات ماشین لباسشویی بوش خود با تعمیرگاه بوش تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات بوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.acmehowto.com/howto/appliance/dishwasher/choose-dishwasher.php

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *