سوالاتی که باید قبل از تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی خود بپرسید

آیا بستنی در فریزرتان آب می شود.فرتان خوب گرم نمی کند.ماشین لباسشوییتان آبکشی نمی کند. اگر هر کدام از این لوازم برقیتان دچار مشکل شدند و خراب شدند احتمالا نیاز به تعمیر و تعویضشان دارید.

لوازم خانگی برقی بزرگ ، هزینه زیادی دارند ، و وقتی صحبت از تعمیر و تعویض آنها می شود استرس میگیرید.مثلا تعویض یک یخچال فریزر ساید بای ساید می تواند برایتان حدود 7 میلیون آب بخورد. درست مثل هر مصرف کننده ای شما انتظار دارید که طول عمر لوازمتان را تا می توانید بالا ببرید و به موقع تعویضشان کنید.

تصمیم گیری در مورد اینکه چه وقت باید لوازم خانگی را تعمیر کرد و چه وقت باید لوازم خانگی را تعویض کرد ، سخت است.ولی یکسری راهنمایی هایی به شما می دهیم که با جواب دادن به آن سوالات می توانید تصمیم درست برای تعویض یا تعمیر لوازم خانگی را بگیرید

تعمیرات لوازم خانگی

هزینه تعمیر لوازم خانگی چقدر می شود

نظر ما این است که اگر هزینه تعمیر وسیله ای بیش از نصف هزینه خرید یک وسیله برقی جدید می شود ، به فکر خرید جدیدش باشید. هزینه تعویض قطعات وقتی می خواهید راجع به تعویض و تعمیر لوازم خانگی تصمیم بگیرید مهم است.

گاهی اوقات هم چاره ای جز تعویض قطعه خراب شده ندارید چون آن قطعه دیگر تولید نمی شود.

هزینه دستمزد تعمیرات هم باید مد نظر قرار بدهید. هزینه تعمیر لوازم خانگی اصولا کمتر است.

چند سال است که لوازم خانگی یا برقیتان کار می کند؟

اگر در فکر این هستید که چه وقتی باید لوازم برقیتان را تعویض کنید ، باید 50 درصد به سالهایی که لوازم برقیتان کار کرده توجه کنید و اینکه تعمیر وسیله برقی چه مقدار هزینه میبرد. به این معنا که لوازم برقی ای که بیش از عمر تعیین شده اش کار کرده و نیاز به تعمیر دارد ، دیگر باید آن لوازم برقی را تعویض کنیم.

چند سال کار کرد لوازم برقی به این معناست که دیگر خیلی کار کرده است؟

اگر شما در نظر دارید که لوازم خانگیتان را تعویض کنید ، متوسط طول عمر آن وسیله را معیاری برای تعویض و تعمیر آن قرار دهید ، متوسط مدت کارکرد برخی از لوازم خانگی در زیر آمده است:

متوسط عمر ماشین ظرفشویی: 9 سال

متوسط عمر فریزر: 11 سال

متوسط عمر مایکروییو: 9 سال

متوسط عمر یخچال: 13 سال

متوسط عمر ماشین لباسشویی: 10 سال

متوسط عمر هود: 14 سال

البته متوسط عمر لوازم خانگی بستگی به نوع نگهداری و مصرف آن دارد . مثلا کسی که یک نفر است در خانه زندگی می کند ماشین لباسشویی اش بیشتر از افرادی که خانواده 5 نفرهع دارند ، عمر می کند.

تصاویر ماشین لباسشویی

وقتی می خواهید راجع به تعمیر و تعویض لوازم خانگی تصمیم بگیرید به این نکته توجه کنید که هنوز وارانتی دارد یا خیر و اینکه در مدت گارانتی چقدر به مشکل برخورده . اگر وسیله ای کمتر از یکسال است که دارد کار می کند احتمالا شامل وارانتی قطعات و دستمزد تعمیر می شود، پس اگر بخواهید تعمیرش کنید هیچ هزینه ای برایتان ندارد.

اگر هم وارانتی آن منقضی شده باشد ، احتمالا هزینه تعمیراتی زیادی برایتان نگذارد وقتی یک بار به مشکل می خورد . ولی اگر لوازم خانگیتان مرتبا دچار مشکل می شود، و چندین بار هم تعمیر شده در چند سال گذشته احتمالا باید به فکر تعویض آن باشید.

آیا شما وسیله ای را می خواهید که مصرف انرژی پایین تری داشته باشد

میزان مصرف انرژی هم یکی دیگر از عوامل مهم برای تصمیم گیری در مورد تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی است. اگر لوازم خانگیتان قدیمی است و مصرف انرژی اش بالا است با تعویض آن می توانید در بلند مدت در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

آیا نحوه نگهداری از لوازم خانگی باعث بالا رفتن عمر آن وسیله می شود؟

شما می توانید در هزینه های تعمیر و تعویض لوازم خانگی با نگهداری بهتر از آنها صرفه جویی کنید.

مثلا  سیم پیچی های پشت یخچال (کندانسور – پشت یخچال در پایین قرار دارد ) را هر چند وقت یکبار با جاروبرقی تمیز کنید تا از هرگونه گرد و خاک و کثیفی تمیز بشود ، چون باعث می شود که برای سرد کردن یخچال از انرژی الکتریکی کمتری استفاده بشود.

اینکه به طور منظم از ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید و ماشین لباسشوییتان را زیاد پر نکنید می تواند باعث افزایش طول عمر آن بشود.

ماشین ظرفشویی

چه زمانی باید لوازم خانگی را تعویض کنیم؟

زمان تعمیر یا تعویض لوازم خانگی کاملا به شما ربط دارد ، ولی اگر می خواهید کاری که می کنید مقرون به صرفه باشد نکات بیان شده در بالا را چک کنید.

همچنین شما عزیزان جهت تعمیرات لوازم خانگی خود در انواع برند از جمله تعمیرات لوازم خانگی بوش می توانید با تعمیرگاه بوش تک سرویس تماس حاصل فرمایید.

منبع: https://www.discover.com/online-banking/banking-topics/5-questions-repair-or-replace-appliance/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *