لرزش در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی شما می لرزد و سر و صدا دارد وقتی دارد کار می کند؟

ممکن است ماشین لباسشویی شما درطول چرخیدن لرزش داشته باشد و ممکن است این لرزش کم یا زیاد باشد اما ما برای حل مشکل لرزش ماشین لباسشویی هنگام کار کردن راه حل های به شما خواهیم گفت. ممکن است یک راه حل در برخی از لباسشویی ها جواب بدهد و در برخی ناکارا باشد.

دلایل لرزش لباسشویی و راه حل های برطرف کردن آن

مدل های مختلف ماشین لباسشویی به خاطر دلایل مختلفی لرزش دارد، و ماشین لباسشویی هایی که دربشان از جلو باز می شود نسبت به آن هایی که دربشان از بالا باز می شود بیشتر لرزش دارند ، به این خاطر که این مدل ها دور چرخشی پر سرعت تری دارند.

چیزهای مختلفی باعث می شود که ماشین لباسشویی لرزش داشته باشد ، و معمولا شما می توانید حلش کنید

تصاویر ماشین لباسشویی

ترازبندی ماشین لباسشویی:

ماشین لباسشویی ها 4 تا پایه دارند که خیلی مهم است وقتی دارید آن را راه اندازی می نمایید ، 4 تا پایه هم سطح هم قرار داشته باشند. معمولا پایه ها می چرخند تا هم سطح بشوند ، ولی اگر نچرخند باید جور دیگری آن ها را هم سطح کرد مثلا از کارتن یا چوب برای هم سطح کردن و بالانس کردن پایه ها استفاده کرد .به طور کلی اگر ماشین لباسشویی ها بیش از 2 یا 3 درجه به هرجهتی شیب داشته باشند ، لرزش در هنگام کار اتفاق می افتد.

لباس ها نامتعادل داخل ماشین لباسشویی ریخته شده است:

یک پتو ی بزرگ خیس شده می تواند در طول چرخهی شست و شو به یک طرف ماشین بچسبد ، و این باعث عدم توازن بار در دستگاه می شود( آن بالانسی می شود) و لرزش ایجاد می کند. مثلا اگر چند تا حوله داخل آن بریزید و وزن را مجددا توزیع نمایید این مشکل حل می شود. شرکت های تولید کننده این مشکل را با استفاده از قطعه ای که روی موتور قرار دارد و دور موتور را می سنجد و متعاقبا میزان بار را در کل دیگ حین چرخش پخش می کند،حل کرده اند.

البته میزان لباسهایی هم که داخل لباسشویی میریزید مهم است ، اگر زیاد لباسبریزید یا کم بریزید هم باعث می شود خیلی بلرزد. مثلا اگر یک شلوار لیرا تنهایی انداخته اید کهبشورد به آن چند تکه دیگرلباس اضافه کنیدواگر خیلی پر کردید ، چندتکه از آن را بردارید.گاهی اوقات هم جا به جا کردن لباس ها ایده ی خوبی است ، ممکن است شما لباس ها را گوله کرده باشید و در یک سمت انداخته باشید که در این صورت با عوض کردن جای لباس ها مشکل لرزش ماشین لباسشویی حل می شود.

ماشین لباسشویی هایی که لرزش ندارند:

استفاده از ماشین لباسشویی هایی که لرزش ندارند هم این مشکل را می تواند حل کند.مثلا سامسونگ از فناوری VRT  تکنولوژی کاهش لرزش استفاده می کند و اگر میزان  دور چرخش بیش از 400 RPMبشود ممکن است چند لحظه بلرزد

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند ماشین لباسشویی از جمله تعمیرات ماشین لباسشویی بوش و همچنین تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش خود با تعمیرگاه بوش تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات بوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: https://www.thespruce.com/washer-vibrations-causes-1908449

برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *