چطور ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم؟

در این مقاله با موضوع راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی با همراه باشید.کنترل پنل ماشین ظرفشویی های جدید ممکن است که غلط انداز به نظر بیاید. آن ها با کلی دکمه و صفحه ی مدرج و ویژگی های دیگر همراه شده اند که باعث می شود تعمیر ماشین ظرفشویی پیچیده به نظر بیاید.البته فقط این مورد نیست.به جز کنترل پنل ، طراحی ماشین ظرفشویی ها در دو دهه ی گذشته خیلی تغییر نکرده . شما می توانید بیشتر ایرادات ماشین ظرفشویی را خودتان برطرف کنید. ما در این پست نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی و نگهداری از آن را به شما خواهیم گفت.

هرکدام از قطعات ماشین ظرفشویی به عنوان یک دستگاه واحد قابل تعویض است، که اغلب هم ساده تر است و هم مقرون  به صرفه تر از اینکه بخواهید یک متخصص بیاید و آن راسرویس و تعمیر کند. اگر مطمئن نیستید که آن قطعه هنوز هم قابل استفاده باشد ، آن را از روی ماشین ظرفشویی باز کنیسد و به یک متخصص بدهید تا تستش کند. اینطوری بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آیا یک  قطعه جدید بخرید یا آن  قبلی را تعمیر کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ها اغلب روی 115 ولت یا 120 ولت کار می کنند . آبی که آن ها استفاده می کنند مستقیما از آبگرمکن می آید و آب شست و شو شده از طریق پمپ تخلیه از سینک تخلیه می گردد. ماشین ظرفشویی به شیر آب سرد وصل نمی شود.برای اینکه ظروف بهتر شسته شوند کنترل دمایی آبگرمکن را کمتر از 60 درجه قرار ندهید.آب سردتر از 60 درجه معمولا ظروف را تمیز نمی کند، مگر اینکه مدل ماشین ظرفشوییتان جدید باشد و قبل از ورود آب خودش آب را گرم کند

حواستان باشد چون ماشین ظرفشویی به هر دو سیستم لوله کشی و الکتریکیوصل است/ف وقتی دارید روی اینگونه لوازم خانگی کار می کنید هر دو سیستم را مد نظر قرار دهید. قبل از اینکه هرنوع کاری بخواهید روی ماشین ظرفشویی انجام بدهید ، مطمئن شوید که دستگاه را از برق کشیده اید یا دکمه ی پاور دستگاه خاموش است. پس هم آب و هم برق ورودی بهماشین ظرفشویی را قطع کنید.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند ماشین ظرفشویی از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و همچنین تعمیرات ماشین لباسشویی بوش خود با تعمیرگاه بوش تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات بوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://home.howstuffworks.com/how-to-repair-a-dishwasher.htm

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *