نمک ماشین ظرفشویی چه کار می کند؟

نمک یک چیز رایجی است که کاربردهای مختلفی دارد از پاک کردن لکه مایعات روی لباس تا نگهداری ماشین ظرفشویی ، نمک ماشین ظرفشویی بسیار ضروری است. چرا ما برای ماشین ظرفشویی به نمک احتیاج داریم؟ بیاید نگاه دقیق تری به این موضوع بیاندازیم.

نمک ظرفشویی برای آب نرم

به یک دلیل خیلی ساده ای تمامی ماشین ظرفشویی ها آب صاف کن دارند، چونکه اگر شما می خواهید که ظرفهایتان بدون هیچ لکه ای تمیز بشود شما به آب نرم نیاز دارید.اگر آب حاوی غلظت بالایی از کلسیم و منیزیم باشد، شما با آب سخت مواجه هستید. آب سخت چیزی است که آن رسوب های کلسیم دار را باقی می گذارد ، به عنوان رسوبات آهکی شناخته می شود. صاف کننده آب یا همان نرم کننده آب از این موضوع جلوگیری می کند .

نمک ماشین ظرفشویی

 حالا چطور یک نرم کننده آب کار می کند؟

استفاده از نرم کننده آب یعنی این که دیگر هیچگونه رسوبات آهکی ای روی ظروفتان باقی نمی ماند. نرم کننده آب یکسری رزین های یون هایی را با منیزیم و کلسیم تبادل می کند. بعد رزین اشباع می شود و باید دوباره بازسازی بشود :که اینکار توسط نمک ماشین ظرفشویی انجام می شود-که به نام نمک بازسازی کننده همشناخته می شود. هر چی آبی که وارد ماشین ظرفشویی می شود سخت تر باشد ، نیاز به نمک ماشین بیشتر می شود.

در اغلب موارد ، سختی آب هنگام نصب ماشین ظرفشویی تعریف می گردد

نمک ماشین ظرفشویی باید خالص باشد.

حداقل خلوص نمک ماشین ظرفشویی باید 99.5% حاوی NACI باشد. پس اگر میخواهید که خیالتان راحت باشد که ماشین ظرفشوییتان خوب کار می کند دنبال نمک ماشین ظرفشویی تصفیه شده باشید، استفاده از نمک های تصفیه شده در ماشین ظرفشویی باعث می شود که دیگر رسوبات آهکی و لکه های سفید روی ظروف نماند.چیز دیگه ای که مهم است اندازه دانه های نمک ماشین ظرفشویی است. نمک درشت بهترین گزینه است.

نمک ماشین ظرفشویی باید در جای خشک نگهداری بشود. حتما به چراغ هشدار نمک دقت کنیدیا کنترل کنید ببینید ماشین ظرفشوییبه قدر کافی نمک دارد .

همچنین شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند ماشین ظرفشویی از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و همچنین تعمیرات ماشین لباسشویی بوش خود با تعمیرگاه بوش تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات بوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: https://www.zoutman.com/saltipedia/en/water-treatment/dishwasher-salt/

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *